Blog > Komentarze do wpisu

Niedokończona Turcja

Niedzielne zwycięstwo reprezentacji polskich koszykarzy nad Turcją zostało ogłoszone jednym z największych sukcesów polskiego basketu ostatnich lat. Zwycięstwo nad aktualnym wicemistrzem świata na poważnej imprezie musiało wywołać taką reakcję. Mecz ten też stworzył szansę na coś czego nikt się nie spodziewał.

Przed spotkaniem z Turcją praktycznie nikt nie dawał naszemu zespołowi żadnych szans na wygranie tej batalii. Turcy byli silniejsi „na papierze” niemal pod każdym względem. Pomimo tego Polakom udało się w niespodziewany sposób zaszokować zarówno rywali jak i po części samych siebie. Jednopunktowa wygrana w polskich mediach wywołała lawinę pochwał, gratulacji i pochlebnych słów. A jak to wyglądało w ich tureckich odpowiednikach? Ja chcąc zobaczyć nastroje jakie panowały skupiłem się na tradycyjnym nośniku informacji czyli gazecie w wydaniu papierowym. Umożliwił mi to w dużej mierze Piotrek „Piter” Kardasiewcz, mój kolega i prywatny korespondent w Turcji. To właśnie on podesłał mi fotki które możecie zobaczyć poniżej.

Pomimo tego, że języka tureckiego nie znam nawet w 1 procencie, to niektóre z tytułów nie wymagają chyba tłumaczenia. Wieje od nich poważnym tonem katastrofy. Być może budzą się we mnie dzięki temu niezdrowe reakcje ale rozpiera mnie autentyczna duma, że sprawcą tej tragedii byli właśnie Polacy.

Niestety ta notka miała też mieć część drugą. Miała się ona składać z kolejnych fotek pierwszych stron gazet po tym jak Turcy odpadają z rozgrywek tegorocznego EuroBasketu. Niestety jak już wszyscy wiedzą, Polacy nie sprostali w dniu wczorajszym reprezentacji Wielkiej Brytanii i to właśnie Turcy skorzystali z tego w największym stopniu. Tak więc i artykułów o tragedii narodowej nie ma się co spodziewać. Niestety ponieważ zaprzepaszczona została duża szansa.

Zapraszam jednak już jutro na mojego bloga, ponieważ miałem okazję ową tragedię w polskim wykonaniu oglądać będąc w Poniewieżu na hali. Postaram się opisać i w dużej mierze pokazać jak wyglądał mój jak na razie jedyny dzień na EuroBaskecie. A zapewniam, że trochę się wydarzyło.

wtorek, 06 września 2011, torontos
Share |

Polecane wpisy

Komentarze
mswiderski
2011/09/06 19:36:00
yikildi - zniszczony
dev bir huzun - ogromny smutek
katil - zabójca
ucurumun kiyisindayiz - ???
ruyadan kabusa - sen, koszmar
skandal dudukler - skandal gwizdki :-)
bunun adi skandal - nazwa tego skandalu
-
torontos
2011/09/06 19:51:24
Dzięki bardzo za wytłumaczenie i rozjaśnienie tematu :)